Proč na své cestě?

naše motivace

Zapomínáte? Jasně, všichni zapomínáme.

Jmenuji se Markéta a jsem zakladatelka nasveceste.cz. Ráda bych tuto stránku pokřtila svým putováním po hranici České země.

Čas od času si mě příroda zavolá. Když jdu několik dní, s domečkem na zádech, uvnitř mi nic nechybí. Ráda putuju sama. Můžu jít vlastním tempem a víc vnímám vše kolem sebe. I samu sebe.

Ráda si zapisuju zážitky nebo jen kam mě nohy donesly. Přišla jsem na to, že pokud to neudělám, zapomenu. A to je velká škoda, protože žádná delší cesta není jen procházka růžovým sadem. Některé dny prožiju s radostí a lehkostí, jiné mě zaplaví únava a přichází temné myšlenky. Každým dalším dnem se soustředím víc a víc na základní věci. Postupně si uvědomuji, co je skutečně důležité a hlavou mi neprochází tisíce myšlenek (ale jenom stovky 🙂 ).

Začalo to na Cestě hrdinů SNP

V roce 2019 jsem přešla dobrodružnou slovenskou Cestu hrdinů SNP. Těsně před odjezdem jsem objevila stránku cestasnp.sk, kde jsem se přihlásila ke sledování. Připadalo mi to jako dobrý způsob komunikace s rodinou a kamarády – jedna zpráva pro všechny. Ani ve snu mě nenapadlo, že se ty mé příběhy dostanou mnohem dál a že by můj osobní pochod mohl být inspirací někomu dalšímu. Přineslo mi to milá setkání, ať už virtuální nebo skutečná.

Děkuji proto zakladatelům za tento počin, který mě přivedl k myšlence založit nasveceste.cz.

A jaká je TVÁ cesta?

Ať už je to tvá první vysněná cesta nebo jsi ostřílený poutník, vyrážíš na pár dní nebo několik týdnů, tady máš možnost uchovat si své vzpomínky a sdílet své prožitky s ostatními.

Kdo jsme

Nápad na tento web v nás uzrával dlouho, než se podařilo jej přivést k životu.

Markéta Knotková

Markéta s myšlenkou podobného webu chodila po světě dlouho. Nyní mu dala duši tím, že našla to správné jméno a společně s Kamilem dali dohromady základní koncept.

Kamil Perutka

Kamil celou myšlenku postupně přivedl k životu. Dal ji tvář a veškeré potřebné technické pozadí. Pokud Vám cokoliv nebude fungovat, je to ten správný člověk, na koho se obrátit.

Zvláštní poděkování

Rádi bychom poděkovali Jakubovi Knytlovi, bez kterého by začátky tohoto webu byly pomalé a nejisté. Skvěle pochopil naši představu a společnými silami jsme vše dotáhli do současné podoby. Moc Ti děkujeme Jakube!

Jakub Knytl